Це не просто книга рецептів – це велика гастрономічна прогулянка по Одесі. Маршрут, як належить, бере початок з продуктових рядів Привозу, потім пролягає через Французький бульвар, М’ясоїдiвську, Базарну, Єврейську та інші колоритні місця з власною кулінарною історією. А завершується все великим застілллям на Дерибасівській, за столом, що розкинувся просто неба і повним апетитних одеських страв.
Слідуючи від вулиці до вулиці та від рецепта до рецепта, Савва щиро ділиться подробицями, відомими лише корінним одеситам – байками, анекдотами та міськими легендами. Але на першому плані, звісно, колоритні одеські страви, часом майже забуті. Рецепти ретельно зібрані автором на міських та дачних кухнях, в розповідях відомих одеситів, а також у поварених книгах трьох поколінь сімейства Лібкіних.
Одесити діляться на розсіяних і зосереджених.
Розсіяні – розпорошені по всьому світу.
Зосереджені – тільки в Одесі.
Зміст нової книги не їв, але читав.
Яке щастя, що Одеса усе життя сама себе годує.
А Савва Лібкін – годує одеситів.
Михайло Жванецький
У своїй другій книзі Савва Лібкін пропонує разом із ним відчути неповторний колорит різних одеських кварталів: почати з Привозу, пройтися Базарною, звернути на Єврейську і Дерібасівську та постояти у затінку на М’ясоїдівській, що на легендарній Молдованці.
Для кожного з місць в нього є історії з подробицями, відомими лише корінним одеситам, та ще й не кожному.
Байки та анекдоти про салат олів’є, який привіз до Одеси сам Рішельє, про живого слона, який втік із зоопарку на вільний вигул та гуляв Фруктовими рядами або про письменника Бабеля, який дізнався про бандитські розборки на Молдованці із розповідей власної бабусі, – все це само по собі чтиво що захоплює, гідне кращих прикладів одеської прози того ж Бабеля або Жванецького.
Журнал «ХлібСіль»